Монструм се одложи: СЈО велат дека се спремни, еден обвинет не дојде

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро, но денешното рочиште за случајот кое е прво откако го презеде СЈО се офложи поради тоа што не се појави обвинетиот Фејзи Азири.

Како што пренесува Фокус, тој вчера бил хоспитализиран.

Фетаи реагираше на отуството на обвинетиот Азири бидејќи само со едно писмо, без медицинска документација за неговата дијагноза, адвокатот Насер Рауфи се обиде да го оправда неговото неприсуство.

 

 

 

17.04.2018 - 09:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега