Наместо свадба подготвуваат погреб - Дејна убиена во болница, планирала православна венчавка со 500 гости

Дејна Лес е меѓу четворицата загинати во пукањето во чикашката болница Месри. Лес планирала венчавка во Српската православна црква со 500 гости во Индијана.

Со само 25 години Дејна Лес, единственото дете на нејзините родители, после завршениот докторат, се запослила како фармацевт во болницата Месри, се свршила и планирала венчавка, додека со свршеникот уживала во патувања, музика и спорт. Сето тоа го прекинал куршумот кој, како што само судбината знае да изрежира, додека излегувала од болничкиот лифт, го испукал полудениот поранешен свршеник на нејзина колешка.

Дејна Лес починала несвесна дека напаѓачот Хуан Лопез (32) претходно ја усмртил Тамара Онил(38), лут што ја раскинала свршувачката, и полицаецот Семјуел Хименез, татко на три деца, пред и него да го ститне куршумот. На денот кога загинала, Дејна на социјалните мрежи напишала: Уште 192 дена!Одбројувањето до нејзината свадба на 1 јуни во Индијана со 500 гости, во вторникот е прекинато.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2018 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега