Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб - сигурно не ги знаете нејзините лековити својства

 

Доколку оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, ќе бидете изненадени од нејзините благотворни дејства.

Ротквицата се користи за лекување на различни видови болести од причина што има многу позитивни својства во неа и успева да ги победи проблемите со тироидната желзда. Исто така го обновува ткивотот на кожата. Таа може да ви помогне и да се ослободите од отровите во телото. Не треба да се занемари на нејзиното дејство врз црниот дроб, бидејќи помага да се прочисти и да ја подобри својата функција. Богата е со витамин Ц антиоксиданси и хранливи материи.

 

 

 

16.12.2017 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа