Нападнат автобусот во кој биле кошаркарите на МЗТ

Во 22 часот и 50 минути во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Васко Карангелевски“ од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „Неоплан“ со скопски регистерски таблици, во кој се превезувале кошаркари на Кошаркарскиот клуб „МЗТ“-Скопје.

Полицијата информира дека тие се враќале од натпревар од Гостивар.

Нема повредени лица, причинета е само материјална штета.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.  

 

 

 

17.04.2018 - 10:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега