Напаѓачот на Шеќеринска доби 4 години затвор

 

Панче Ангеловски денеска седна на обвинителна клупа за настаните во македонското Собрание на 27. април, и за нападот на Радмила Шеќеринска доби четири години затвор.

На минатото рочиште тој кажа дека чувствува вина, и рече дека не сакал да ја повреди туку да ја тргне Шеќеринска од гужвата.

Неговиот адвокат Драган Пешевски, кој го застапува по службена должност, побара судот да ги има предвид олеснителните околности како неговата возраст, неосудуваност.

 

 

 

 

12.10.2017 - 13:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа