Никој не знае што се случува: Истовремено паднаа Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

 

Друштвените мрежи Инстаграм и Фејсбук пред еден час не беа достапни, како ни Месинџер апликацијата.

Потврдено е дека најпопуларните друштвени мрежи имале проблем во рабтата во Чешка, Австрија, Словачка. Унгарија, Србија, Босна, Хрватска и Словенија.

Фејсбук и Месинџер по неколку минути веднаш се вратиле и нормално функционирале, но проблемот и понатаму стои на Инстаграм.

Иако уште не е познат зошто постои проблем во функционирањето, компаниите работат на негово решавање.

 

 

 

01.08.2017 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа