Охрид: "Ако не ми бидеш девојка сите ќе го видат експлицитното видео"

 

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против 43-годишниот Н.И од струшкото село Велешта.

Пријавениот, во неколку наврати на 42-годишната М.М  од Охрид и се заканувал дека ќе објави непристојни фотографии и видео материјал доколу не прифати љубовна врска со него.

 

 

 

14.01.2018 - 12:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа