Ова ќе го користите до есен: Спасете се од комарците брзо и лесно (Видео)

 

Доаѓа лето и почнува периодот на здодевните комарци на топлото време. Наместо да користите креми, заштитете се со природен лек, кој се прави брзо и лесно дома, а ги брка комарците.

Ви требаат 2 големи тегли, 10 капки масло од еукалиптус, 1 лимон, 1 лимета и малку рузмарин.

Се ставаат еднакви количини лимон и лимета во теглите, со вода, па потоа рузмарин, но не се меша. Се става и маслото.

Се пали и свеќа, и комарците ги нема.

Се е прикажано во видеото:

 

 

 

13.04.2018 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега