Ова никој не го очекуваше - малата Јана го откри убиецот на Јелена?

 

Шестгодишната Јана Марјановиќ може да биде и клучниот сведок во решавањето на случајот Марјановиќ.

Таа неколку дена после злосторството во градинка нацртала цртеж кој инспекторите го навеле какодоказ дека во него можеби се крие решението за убиството.

Учителката ѝ дала задача да нацрта од што се плаши. Кога Јана завршила со цртежот сите биле шокирани. На темата „од што најмногу се плашиш“ Јана ја нацртала својата куќа. Воспитувачките за тоа веднаш ја известиле полицијата. Поради тоа полицајците се посомневале дека девојчето можеби знар работи кои не ги кажало.

Психотерапевтите велат дека тоа може различно да се толкува. Познато е дека празна куќа ги плаши децата и тоа е симбол на нешто страшно. Но, едно од толкувањата може да биде и дека нешто лошо се случило во куќата, но тоа може да се утврди само при разговор со психолог.

 

 

 

13.10.2017 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа