Пет годишно девојче донесено мртво во Градската болница

 

Вчера во 15 часот и 36 минути во Единицата за информации и команда Скопје, од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив било донесено починато петгодишно девојче од Скопје, велат од МВР.

Детето починало во дворот на семејната куќа, сопственост на таткото А.С.М.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото девојче било предадено на обдукција.

 

 

 

 

28.05.2018 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа