Почина српскиот актер кој беше брутално претепан

 

Седумдесет и две годишниот Васа Спасојевиќ ој беше брутално истепан во среднината на февруари, по што беше во длабока кома почина во линичкиот центар во Ниш.

Како што пишува српски „Блиц“, Спасојевиќ бил претепан од својот сосед, кој мислејќи дека актерот е мртов го одвлечкал во шума.

Спасојевиќ се здобил со тешки повреди на черепот и главата, како и скршеници по телото.

 

 

 

12.03.2018 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа