Подгответе ги чадорите: Денеска дожд и посвежо време а од утре невреме

 

 

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток.

Ќе дува умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 13 до 22 степена.

Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

Од вторник УХМР најавува локална појава на грмежи. 

 

 

 

16.04.2018 - 07:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега