Полицијата на нозе: Исчезна душевно болно лице од Ѓорче Петров

 

Вчера попладне во Полициска станица Ѓорче Петров, 51-годишната Б.Н.В. од Скопје вработена во домот „Феникс“ во село Волково, пријавила дека истиот ден околу 08 часот и 30 минути од домот во непознат правец се оддалечил 36-годишниот С.В. од Скопје кој моментално бил сместен во домот.

Се работи за душевно болно лице-шизофренија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

12.08.2017 - 15:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа