Познатата рок група веќе ја нема - почина и последниот член

 

Гитаристот Еди Кларк, последниот член на рок групата „Motorhead“ починал вчера во болница по тешка борба со воспалување на белите дробови.

 

-Едвард Алан Кларк или како што сите го знаеме и сакаме, Брзиот Еди Кларк починал мирно вчера, пишува во соопштението.

Кон крајот на 2016 година почина фронтменот на групата Леми Килмистер, а во 2015 тапанарот Фил Тејлор.

Бендот беше формиран во 1975 година, а најпознати хитови им се „Ace of spades“, „Iron first“ „Bomber“, „Overkill“….

 

 

 

11.01.2018 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа