Прегазена жена во Ѓорче, со тешки повреди итно пренесена во болница

 
 
Вчера  околу 21 часот и 05 минути во Скопје на улица „Мајски манифест“, 44- годишната М.С од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Дачиа Логан“ со скопски регистарски ознаки удрила во пешакот 43- годишната  Т.Ш од Скопје.
 
Од МВР велат дека, Т.Ш. со возило на Итна медицисна помош е пренесена во Градска општа болница „8-ми Септември“, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на коксигејална коска) и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување.
 
Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

 

14.02.2018 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа