Претседателот на Собранието Џафери во Тирана на 15. Средба на југоисточна Европа

 

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, од денеска до 27 мај, ќе учествува на 15-тата Средба на југоисточна Европа што ќе се одржи во Тирана, Република Албанија.

Како што информираат од собраниската прес-служба, настанаот е во организација на Албанската парламентарна Група за молитва.

 

 

 

25.05.2018 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа