Сакате да ви се врати старата љубов - хороскопот помага поранешното момче да трча по вас

Празници, зима, Ден за заљубените.... сето ова прави вашите чувства да се измешаат и да ја сакате назад вашата стара љубов.

Еве како хороскопот може да ви помогне во реализација на овие иде.

Овен - убедете го дека идејата за смирување е всушност негова.

Бик - мора да го опсипувате со комплименти и внимание.

Близнаци - сите карти на маса и вистината во очи. Тоа е единствената тактика која „пали“ кај Близнаците.

Рак - ако неговите пријатели велат дека треба да ја обновите романсата, работата е завршена.

Лав - спонтано и со многу изненадувања, така треба да изгледа вашето смирување.

Девица - по раскинувањето Девиците имаат подвоени чувства. Најдобар начин е да почнете полека, низ пријателство.

Вага - вагата повеќе од сѐ сака факти, а ако овој хороскопски знак го убедите дека вашата врска била навистина добра, нема да може да одолее.

Скорпија - глумата од типот „Не ми требаш“ е одлична тактика.

Стрелец - најлесно ќе го освоите ако му изложите јасен план како да го решите сето она што ве мачело во врската.

Јарец - ако сакате уште една шанса, нека знае дека навистина ви значи.

Водолија - потсетете го колку ви било убаво додека сте биле заедно.

Риби - кај Рибите „палат“ емоциите, многу емоции. Отворено разговарајте за сѐ, а најмногу за чувстваата.

 

 

 

14.02.2018 - 22:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа