Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

 

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате.

За негова подготовка потребно ви е:

3 чешниња лук

капалка

маслиново масло

газа

Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го со маслиново масло, па ставете ги во шишенце.

Капнете 2 капки во увото и одморете додека не се впие, а потоа прекријте со газа за да не истече.

 

 

 

16.12.2017 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа