Села: Не се враќаме во Влада, но во политиката нема „не“

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села во неделното интервју за Радио Слободна Европа истакна дека во вакви околности неговата партија нема да се врати во Владата, но додаде дека во политиката не постои „не“.

-Не верувам дека таква шанса да се вратиме во Влада ќе има, бидејќи се работи за достоинство. Но, во политиката никогаш не постои не, но од друга страна во вакви околности не, рече Села.

Целото интервју прочитајте го овде.

 

 

 

 

18.03.2018 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега