Шилегов најави нови фасади за средните школи

 

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, денеска на прес-конференција истакна дека Град Скопје решил да пренамени 70 милиони денари од проектот „Скопје 2014“ за изградба на енергетски ефикасни фасади во сите средни училишта во Скопје. 

Тој информираше дека уште 20 милиони ќе бидат потрошени за нивно доопремување и уредување на внатрешната инфраструктура, како и реконструктивни активности за адаптација на просторот за пристапност со физичка попреченост.

 

 

 

12.01.2018 - 15:31
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа