Шилегов: Се уште не созреала состојбата за да кажам дали ќе се плаќа паркинг на Водно

 

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов смета дека се уште не се созреани условите за да соопшти што планира со паркингот на Средно Водно.

Вчера дел од медиумите објавија дека Град Скопје наскоро наместо забраната за автомобили на Водно за време на викендите планира да воведе наплата на паркинзите на Средно Водно.

 

 

 

13.03.2018 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа