Сите родители и се благодарни - Софи измислила најгенијална работа на светот

 

Многупати се случило родители набрзина да излезат од автомобилот и вратата автоматски да се затвори, а детето да остане на задното седиште.

Деветгодишната Софи во склоп на училишниот проект создала нешто што на родителите нема да им дозволи да заборават дете во автомобилот.

Нејзиниот изум е едноставен, тоа е растеглив спирален појас, кој од едната страна се закачува за седиштето на детето, а од друга страна за клучевите, кои ќе го потсетат возачот да оди до другиот крај на појасот и со самото тоа да го земе своето дете.

 

 

 

17.07.2017 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа