Со години се дебатира за ова: Дали болјерот треба да се исклучи при бањање

 

До струен удар доаѓа ако за време на бањането е уклучен болјерот кој има лошо заземјување. 

Со оглед на тоа дека казанот од болјерот е под притисок и напон кога водата се грее, најпаметно е да го исклучите додека се бањате. 

Болјерот не може да ве убие кога е исклучен бидејќи тогаш струјата не доаѓа до греачот и не може да експлодира

До струен удар доаѓа ако за време на бањането е уклучен болјерот кој има лошо заземјување. 

 

 

 

13.01.2018 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа