Солзи и траорна атмосфера: Навивачите со последна порака за починатиот фудбалер

 

Натпреварот помеѓу Фиорентина и Бенвенто во рамки на Серија А започна пред малку на стадионот „Артемио Франки“.

„Астори, засекогаш капитен“, порача Фиорентина со транспарент поставен на фудбалскиот терен непосредно пред мечот, а неговите соиграчи на загревање истрчаа во дресот со број „13“, кој го носеше Давиде Астори.

 

 

 

11.03.2018 - 12:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа