Спасовски ќе промовира програма за јакнење на интегритетот на полицијата

 

Во Полициската станица Гази Баба денеска ќе биде промовирана програмата на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР - „Јакнење на интегритетот на полициските службеници“.

На промоцијата ќе присуствува и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој по тој повод ќе има и свое обраќање.

 

 

 

18.04.2018 - 08:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега