Тепачка со боксирачи и палки во Скопје - едно лице веднаш однесено на Ургентен

 

Вчера околу 20:15 часот Ш.Т. пријавил дека во село Визбегово истиот ден, заедно со негови роднини меѓу кои и 32-годишниот Т.Ш. од село Визбегово, биле физички нападнати од непознати лица, при што биле удирани со боксирачи и палки. Во нападот, Т.Ш. бил удрен со тврд предмет во пределот на главата и се здобил со телесна повреда, констатирана во Ургентен центар Скопје. 

Полицијата работи на решавање на случајот и  пронаоѓање на напаѓачите.

 

 

 

16.12.2017 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа