Тешка сообраќајка: Тројца загинаа - повредена амбасадорката на Турција (ВИДЕО)

Двајца загинаа, а со повреди се здоби турската амбасадорка во Косово, Кивилчим Килич во синоќешната сообраќајна несреќа на патот Приштина – Гњилане.

Во првичното соопштение на косовската полиција се наведува дека во сообраќајката учествувале три возила, од кои едното е на Турската амбасада и дека на местото на настанот починале две лица. Малку подоцна, медиумите објавија дека нешто по 19 часот починало уште едно од повредените лица, така што билансот на оваа несреќа е тројца загинати.

 

 

 

17.11.2018 - 11:38
Фото: 
Архива

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега