Тешки закани: „Цецо, внимавај на синот, следниот пат нема да се спаси“

Тешки закани беа упатени кон фолк иконата Светлана Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот син, Вељко Ражнатовиќ.

Предраг Ранковиќ од Крушевац, братучед на некогашниот фудбалер Драгиша Биниќ, ја навреди познатата пејачка упатувајќи ѝ заканувачки зборови.

Тој порача дека „нема да може да го сочува синот кога следниот пат ќе отиде на Копаоник“.

Како пејачката ќе возврати на ваквите јавни закани останува да видиме, но на сите им е добро познато дека таа никому не останува должна. 

 

 

 

22.01.2018 - 22:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа