Тетовчанец направил огромен грев за 2.000 денари

Од страна на непознат сторител била извршена тешка кражба во црквата “Свети Атанасије“ во селото Радиовце-тетовско.

Имено, сторителот откако скршил прозорец влегол внатре и од шкаф наменет за чување на дарови од верниците одзел 2.000 денари по што го напуштил местото на настанот.

Извршен бил увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

22.07.2018 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега