Тој е избран за најдобар актер на сите времиња

 

Том Хенкс е најдобриот актер во историјата. Ѕвездата во филмовите „Forest Gamp“, „Big“, „Turner & Hooch“, „A League of Their Own“ и други, освои најголем број гласови во анкета на познатата дигитална медиумска куќа „Ранкер“ од Лос Анџелес.

За Хенкс својот глас го дале 1.1 милиони корисници.

Преостанатиот дел од листата на најдобри актери на сите времиња изгледа вака:

1.Том Хенкс

2.Бет Дејвис

3.Марлон Брандо

4.Џејмс Стјуарт

5.Кетрин Хепберн

6.Роберт де Ниро

7.Џек Николсон

8.Морган Фриман

9.Ентони Хопкинс

10.Дастин Хофман

 

 

 

13.01.2018 - 13:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа