Трик за сите кои немаат клима дома: Вака оладете ја собата брзо

 

Ако дома немате клима, а секако ви сметаат горештините, ви треба само вентилатор и трик кој од прва ќе ви се чини нелогичен.

Имено, навечер треба вентилаторот да го свртите да дува кон прозорецот. Звучи нелогично од прва, но го дува надвор топлиот воздух од соба, а го внесува внатре ладниот.

Ако оставите и некој прозорец отворен, ќе добиете супер свежа промаја.

Имајте на ум дека ова важи само за навечер.

 

 

 

21.06.2018 - 18:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега