УХМР: Куманово вечерва зафатено од силно невреме

 

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

 

Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со електични празнења.

 

Слаби врнежи од дожд има во југоисточниот дел од земјава.

 

Од УХМР очекуваат нестабилноста постепено да се намалува во текот на ноќта.

 

 

 

12.08.2017 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа