Украден автомобил од паркинг во скопска Кисела Вода

 

Вчера рано науто, во 07 часот и 45 минути во Полициската станица Кисела Вода, 55- годишниот Т.Ј од Скопје пријавил дека му е украдено возилото.

Имено во периодот од 22.00 часот на 15 мај до 06.30 часот на 16 мај од паркинг на улица „Димо Хаџи Димов“, од страна на непознат сторител му било одземено неговото патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, кое било незаклучено и со оставен клуч на бравата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и возилото и за целосно расчистување на случајот.   

 

 

 

16.05.2018 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега