Уште едно пукање на Флорида: Ученик го ранил другарот

 

Еден ученик во средното училиште во Окала, на Флорида, е ранет денеска во пукање, а осомничениот напаѓач е успсен и ставен во притвор, соопшти полицијата.

Членката на училишниот одбор Ненси Стејси за Фокс њуз, рече дека осомничениот напаѓач исто така е ученик.

 

 

 

20.04.2018 - 22:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега