Видео: Дачиќ повторно се фати за микрофон и пеeше - овој пат не е „Миљацка“

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ се фати за микрофонот и запеа заедно со Лепа Брена и тоа познатиот дует на Дино Мерлин и Весна Змијана - Кад замиришу јорговани.

Дачиќ пееше пред голем број амбсадори.

Министерот за надворешни работи е инаку познат по забавната атмосфера која ја приредува и не се срами да земе микрофон кога за тоа има прилика.

 

 

 

10.07.2018 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега