Видео: Драма во Сараево - полицијата со 12 автомобили ја опколу населбата, граѓаните преплашени

 

Жителите од сраевската населба Шип синоќа беа вонзмирени поради преголемото присуство на полицијци кои одеднаш се појавиле во ова, инаку мирно место, пишуваат тамошните медиуми.

Според нивните информации, засега непознато лице оставиле предмет за кој постои сомнение дека е бомба и тоа пред вратата на зградата.

Сомнителната направа била скриена така зад заштитната роло-врата, а само еден незин дел висел кон надворешноста.

Човекот кој ја забележал веднаш повикал полиција, која во рекордно време дошла на местото на настанот.

Од полицијата сѐ уште не дале официјални информации за ова случување.

 

 

 

13.03.2018 - 14:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа