Видео: Евровизиска песна за Талат Џафери

По изгласувањето на Законот за употреба на јазиците на социјалните мрежи кружи песна во која се величи ликот и делото на претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој на 15. март законот го прогласи за донесен. Ова е текстот на песната:

„Талат Џафери жива легенда, со Никола Груевски се судри.

Никола Груевски го спречуваше на местото Талат Џафери. На јунакото око не му трепна.

Во Парламентот на Македонија се донесе Законот за албански јазик на 15 март

За сите Албанци честитки и успеси.“

Слушнете ја песната:

 

 

 

18.03.2018 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега