Видео: Мислел дека е Брус Ли - одел по центарот на градот и со мотика удирал кој ќе стигнел

 

Во Денвер во Колорадо, млад маж направил вистиски хаос од масовни размери откако со мотика тргнал да удира секој кој ќе му се нашол на патот. Тој буквално трчал по туристите, случајните минувачи и вработените кои во моментот се нашле на улица. Некои успеале да побегнат, но повеќето од нив ретрпеле сериозни последици.

Не е познати дали момчето било под влијание на алкохол или психоактивни супстанци. Локалците велат дека станува збор за безомник, но неговиот идентитет не е откриен.

Снимката ја направиле станарите од зградата во центарот на градот.

 

 

 

12.03.2018 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа