ВИДЕО: На свештеник му испадна дете од раце - скандал на крштевка, родителите преплашени

Целото семејство се собрало за да присуствува на крштевката на новороденчето, но невнимателниот свештеник ги запрепастил кога бебето му паднало од раце, пишува Дејли Меил.

Бебето почнало хистерично да плаче и удрило со глава во цименто.

За среќа, поминало без повреди, а кумата брзо го грабнала и го предала на мајката, која се обидела да го смири.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2018 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега