ВИДЕО: Нов начин на користење на рендето - луѓето се прашуваат како ова не сме го знаеле досега

 

Рендето е неопходен предмет во секоја кујна, кој го користиме скоро секој ден, но изгледа дека отсекогаш го користиме погрешно.

Имено, на Твитер и Инстаграм се шири снимка на коа се гледа дека рендето е поефикасно ако се користи хорисонтално, а не вертикално,.

На тој начин храната полесно се ренда и имате подобра контрола над рендањето, а голем број корисници на друштвените мрежи признаа дека оваа „финта“ е навистина едноставна.

 

 

 

17.10.2018 - 19:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега