Видео: Поранешниот тренер на „Динамо Загреб“ Мамиќ направи хаос на свадбата на својот син

 

Здравко Мамиќ направил целосен хаос на  втората венчавката на својот син.

На свадбата пеела Радмила Манојлович а по некое време отакако му се погодила песната, тој почнал да дивее и запеал „Не може нам нико ништа„

На снимката која се најде на Јутубе се гледа како Мимиќ мава со рацете а во еден момент и паѓа на земја.

Потсетуваме дека пред два месеци Поранешниот прв човек на „Динамо Загреб“, Здравко Мамиќ, беше ранет од огнено оружје.

 

 

 

 

17.10.2017 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа