Видео: Русин тепал жена, а потоа наишла шампионка во таиквондо - повеќе нема да му падна на памет

 

Русинката Олга Иванова во 2013 година освоила златен медал на светското првенство во таиквондо во тешка категорија (73+кг) кое се одржало во Мексико.

Истата година шетајќи по улиците на Русија налетала на маж кој се карал со својата жена, ја влечел и туркал.

Олга сконала на помош, а кога мажот тргнал да ја удри таа со еден потег успеала да го собори.

Иако многумина се сомневале дека ова видео не е вистинско, Иванова потврдила дека оваа сцена навистина се одиграла. Таа била наградена и од градоначалникот на градот поради делото кое го сторила.

 

 

 

 

13.10.2017 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа