Видео: Се појави чудна глетка на небото - никој не знае што е, а ги остава овие траги зад себе

 

На руското небо синоќа се случила чудна работа кога се појавил необичен објект кој зад себе оставал долг бел траг.

Судејќи според снимките, изгледа како на небото да се протега бел облак.

На друштвените мрежи веднап почнала расправа за тоа за што би можело да станува збор, а секако, една од теориите е дека се работи за НЛО.

Набрзо се појавило и сосема логично објаснување. Руската ракета „сојузи 2,1-б“ е тестирана после полноќ  на полигонот Плесетск. Неколку часа подоцна, носачот на ракети успешно ја испратил навигационен сателит „Глонас-М“ во обрт.

 

 

 

18.06.2018 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега