Видео: Се сруши авион во Непал - се чекаат информации за загинатите

 

Авион на кoмпанијата „ЈуЕС-Бангла Ерлајнс“ (US-Bangla Airlines) излета од пистата при слетување на меѓународниот аеродром во Катманду.

Авионот, кој долетувал од Дака, излетал од пистата и се запалил. Во тек е спасувачка операција за гаснење на леталото.

Според аеродромската управа во Катманду, авионот не успеал да слета на пистата и се урнал на фудбалски терен во близина на аеродромот.

Се уште нема детали за бројот на патници во авионот и каква е нивната судбина.

 

 

 

12.03.2018 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа