ВИДЕО: Ставете вода во кесе на прозорец - ќе го решите најголемиот проблем на летото

 

Овој трик вреди да се испроба. Ставете вода во кеса, ставете ковани парички и заврзете ја, пред влезната врата или на прозорецот закачете ја. 

Светлината која ќе се рефлектира низ водата ги брка мувите, а кованите парички се сериозна закана за мувите. 

Испробајте!

 

 

 

13.07.2017 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа