Видео: Тибет во пламен - изгоре градба стара 1000 години

 

Голем пожар избувнал во еден од најстарите свети храмови, манастирот Јокханг во Ласа. На снмките кои се објавени на социјалните мрежи се гледа оган кој гори на кровот, но се чини дека оганот не се проширил.

Кинескиот јавен срвис вчера пренел дека пламенот избувнал доцна во саботата и дека нема настрадани ниту оштетувања на културните реликвии.

 

 

 

18.02.2018 - 15:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа