Видео: Во вевчани „театар на отворено" - ова се дел од маските

 

Вчера стартуваше театарот на отворено во Вевчани.

И оваа година најразлични маски инспирирани од секојдневието и настаните кои ја одбележаа изминатата година продефилираа низ улиците па се до центарот на Вевчани, јави Сител.

 

 

 

14.01.2018 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа