ВИДЕО: Застрашувачка снимка од снежната бура - бран ги потопи балконите на зграда

Зимата ги покажа забите во цела Европа, а неверојатна снимка од шпанскиот остров Тенерифе кружи на интернет.

Најголемиот остров на Канарските острови, на кој живеат повеќе од 800.000 луѓе ги зафати снежна бура која се развила над Атланскиот океан, а брановите со висина до неколку метри носеле се пред себе.

Евакуирани се жителите од 65 станови после снимката која се појавила на интернет.

 

 

 

19.11.2018 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега