„Вие и вашите деца дишете друг воздух?" - протест денеска пред Влада

 

Граѓани денеска излегоа пред Владата за да протестираат за загадениот воздух.

Граѓаните организирани преку Фејсбук излегоа денеска напладне пред Владата за да го искажат својот револт, со оглед на тоа дека со денови Скопје е еден од најзагадените градови, во Европа и светот. 

До сега, два пати Град Скопје ги активираше итните мерки, кои не додоа голем резултат.

„Вие и вашите деца дишете друг воздух" беше само дел од транспарентите пред Влада.

 

 

 

 

 

14.01.2018 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа