ВМРО-ДПМНЕ денеска избира нов Извршен комитет

 

ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата. Според информациите, предходно ќе биде свикaн Централниот комитет кој треба да одлучи кој ќе членува во извршното тело на партијата.

Се очекува да влезат многу нови лица. 

Инаку, периодов опозицијата доби нов лидер, Мицковски, а не учествува во работата на Собранието.

 

 

 

12.01.2018 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа